665. Sk. No:30/4 Hilal Mah. Çankaya 06550 Ankara satis@ankarahosting.com.tr

İstanbul Mantolama Yalıtım

İzocam Taş Yünü Mantolama

İstanbul Mantolama Yalıtım

Binanın dış koşullara karşı dayanıklı olmasını sağlayan bir çözümdür

Isı yalıtımı farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı transferini azaltmak için yapılan işlem olarak açıklanabilir. Başka bir ifade ile kışın ısınmak, yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemlerin alınmasıdır. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri ya da kısaca mantolama sistemleri ile mümkün olan en düşük enerji ile iç mekanların kışın sıcak, yazın ise serin tutulması sağlanır.

Baumit Mantolama uygulamalarının tercih edilmesindeki öncelikli nedenlerden bir tanesi bu uygulamaların kullanıldıkları binalara sağladıkları ekonomik katkıdır. Esas itibariyle dış cephe giydirme bir bakıma binanın dış koşullara karşı dayanıklı olmasını sağlayan bir çözümdür. Bu dış koşulların başında da hava koşulları gelmektedir.

Baumit Mantolama Isınma ve enerji maliyetlerinin giderek yükseldiği ve güçleştiği günümüzde dış cephe uygulamaları yapının sahiplerine ve sakinlerine ciddi bir kolaylık sunmaktadır. Orta vadede dış cephe uygulamalarının sağladığı korunma ve tasarruf imkanları binanın kazandıran bir yatırıma dönüşmesini sağlamaktadır. Dış cephe giydirme uygulaması her şeyden önce ısınma maliyetlerini ciddi bir oranda düşürür. Bu nedenle geçtiğimiz yıllarda başta mantolama olmak üzere cephe giydirme hizmetlerinde yasal bir zorunluluk ve standart getirilmiştir.

Baumit Isı yalıtım sistemi duvar ustaları için uyumlu çalışma birlikteliği ile öne çıkmakta ve doğal konfor hissi ile enerji bilincini bir araya getirmektedir. Bu kaba inşaat aşamasında, proje veya konutunuzun cephelerını yenilemeye karar verdiğinizde tüm bu durumlar için geçerlidir.

Aktif hava alışverişi sağlayan Baumit mantolama sistemi ETAG 004 onaylı bir ısı yalıtım sistemi olup, kaliteden ödün vermeden hem ısı yalıtımı hem de tadilat için uygundur. Bu sistem sayesinde inşaat aşamasında hem zamandan hem nakitten, ayrıca bir ömür boyu ısı giderlerinden tasarruf edilmektedir.

Mantolama sadece kışın değil, yazın da etkilidir, soğuk mevsimlerde duvarlar sıcak tutulurken, ısı yalıtımı yazın da bir klima görevi yapar. Çok fazla ısınnıaz ve böylece mekan daha serin kalır. Üstelik herhangi bir ilave araca veya ayrıca elektrik ve enerji harcamaya gerek kalmaksızın...

icon

İzocam Taş Yünü Mantolama uygulamalarının tercih edilmesindeki öncelikli nedenlerden bir tanesi bu uygulamaların kullanıldıkları binalara sağladıkları ekonomik katkıdır.